Hemoscreennig


Čo všetko dokáže hemoscreenning zistiť?

Priebeh každého ochorenia v tele je sprevádzaný zmenami krvného obrazu: mení sa bunková zložka – teda biele krvinky, červené krvinky a krvné doštičky – ako aj tekutá zložka, teda krvná plazma. Za normálnych okolností sú všetky červené krvinky takmer rovnako veľké, guľaté a s jasnými hranami, nie sú rozostrené či zlepené. Všeobecne sa tak dá povedať, že strava a nevyvážená forma jedálnička má veľký vplyv nielen na krv ale celkovo na naše komplexné zdravie. Veľké množstvo protilátok kolujúcich v krvnej plazme zase svedčí o prebiehajúcej infekcii, ktorú si môžeme „vypestovať“ napríklad nezdravým životným štýlom, stresom, stravou, dehydratáciou a pod.

Čo ďalšie Vám výsledky vyšetrenia môžu povedať?

  • stav Vášho imunitného systému, zníženie počtu bielych krviniek
  • stupeň čistoty krvnej plazmy a prítomnosť rôznych prímesí: cholesterolu, glukózy, soli kyseliny močovej a ďalších látok
  • pôsobenie voľných radikálov, nevhodného stravovania a zlý pitný režim
  • stav metabolizmu tukov, tendencie ku krvným zrazeninám a kardiovaskulárnym chorobám
  • metabolizmus vitamínov a minerálov, veľké množstvo bielkovín živočíšneho pôvodu a lepku, cukru a pod.
  • vzťah kože a trávenia, metabolické zmeny v tele
  • náznaky porušenej filtračnej schopnosti obličiek, sklon k tvorbe obličkových kameňov
  • stav tráviaceho systému a nedostatok tráviacich enzýmov

Často ide v prvom rade o úpravu stravovacích návykov a dôkladný očisťujúce program – liečivé účinky majú nielen rôzne potraviny, ale aj veľa bylín a korenín. Popri tom získate odporúčania na konkrétne bylinné prípravky, čaje alebo korenia, vhodné práve pre Vás. Ďalším postupom môže byť aj komplexnejšie rozbor na základe detekcie potravinových intolerancií, ktorý umožňuje zistiť aké potraviny Vám škodia a ktoré prospievajú. Doba obmedzenia potravín trvá 3 mesiace, kedy sa telo a tráviaci systém zregeneruje, k tomu napomáha psychická pohoda a fyzická aktivita

Pre koho je hemoscreennig vhodný?

Pre všetkých! Ak sa necítite vo svojej koži, ste unavení a máte chronické ťažkosti alebo len chcete zistiť cenné informácie o svojom zdraví. Hemoscreennig je hlavne určená pre všetkých, ktorí podstúpili testovanie na potravinovej intolerancie a chcú vedieť, či sa ich očakávania naplnia nie len subjektívne ale aj na bunkovej úrovni. Krv je pre naše telo úplne zásadnou tekutinou – prečo teda nevyužiť možnosti dozvedieť sa z nej aj niečo viac? Aktívne spolupracujeme s lekármi a odporúčame skĺbiť túto doplnkovú metódu a lekárskymi testami. Aj táto metóda má svoje limity, na ktoré klientov radi upozorníme.

Ako hemoscreenning prebieha?

Analýza trvá asi 45 min. a nie je potrebná žiadna špeciálna príprava, len je nutné dve hodiny pred konzultáciou nejesť a vypiť aspoň 0,5 l vody. Najprv špeciálna mikro ihlou jedným drobným vpichom odoberie krv, ktorá sa následne umiestnení pod mikroskop. Pri mnohonásobným zväčšení sa pozoruje štruktúra buniek a stav hydratácie organizmu a iné metabolické premeny v tele.